מדרסים לנעליים וחשיבותם

מדרסים הם אביזר אורטופדי, הם נמצאים בתוך הנעל ועוזרים למשתמשים בהם להתמודד עם מגוון גדול של בעיות בריאותיות. רובם מותאמים אישית למבנה האנטומי של כף הרגל ולבעיות מהם סובלים המטופלים, כשהם מיוצרים במקצועיות ובמיומנות מידת ההתאמה שלהם תהיה מושלמת, הם יספקו פתרון אופטימלי וישפרו את איכות חייהם של המשתמשים בהם.

טיפול בבעיות בעזרת מדרסים

מדרסים משפרים את התמיכה בכף הרגל, משפרים את היציבה, מפצים על ליקויים מבניים, מעולים לתיקון ליקויים בהליכה, מחלקים את משקל הגוף והעומסים על כף הרגל בצורה יותר טובה והם הופכים את הנעליים למאוד נוחות.

חשיבותם רבה למניעת כאבים ובעיות בכפות הרגליים ולמניעת החמרה של המצב הקיים.

ישנן בעיות בכפות הרגליים שדורשות התייחסות רפואית המתאימה, וללא טיפול במדרסים התסמינים שלהן עלולים להחמיר ולהשפיע על שגרת החיים:

 • ליקויים במבנה האנטומי של כפות הרגליים
 • שברי מאמץ
 • כיבים, זיהומים ופעים בכף הרגל
 • דלקת דורבן
 • פלטפוס (רגל שטוחה)

מדרסים לסוגים שונים של נעליים

התאמת מדרסים לנעליים צריכה להיעשות בהתאם למבנה כף הרגל, הבעיות והכאבים של המטופלים, כמו גם בהתאם לאופן השימוש בנעל. לכן לכל סוג של נעל יש מדרס המתאים לה:

מדרסים לנעליים
 • מדרסים לנעלי עבודה – אנשים שעומדים שעות רבות על הרגליים עשויים להרגיש כאבים ולסבול מבעיות שונות. הפתרון הוא מדרסים לנעלי עבודה. הם עוזרים לחלק את העומסים שמופעלים על כפות הרגליים בצורה נכונה ולספק תמיכה טובה יותר לרגליים. מתאימים לרופאים, אחיות, מאבטחים, פועלים, טבחים, מלצרים ועוד.
 • מדרסים לנעלי עקב – הליכה בנעלי עקב גובה מחיר בריאותי ושימוש ממושך יכול לגרום לנזקים שונים. מדרסים לנעלי עקב מיועדים להציע לכך פתרון, הם מציעים תמיכה לכף הרגל בנקודות המגע, משפרים את היציבה ומונעים עד כמה שניתן את הסיכון הבריאותי הקיים.
 • מדרסים לנעליים אלגנטיות – לנעליים אלו יש סוליה קשה, מה שמשפיע על מידת הנוחות שלהן. בעזרת מדרסים אפשר לשפר את הנוחות ואת בלימת הזעזועים בעת ההליכה וליהנות מתמיכה מרובה ומשיפור היציבה.
מדרסים לנעליים
 • מדרסים לנעלי ספורט – בעת פעילות ספורטיבית מופעל עומס רב על כפות הרגליים ולכן חשוב שהנעליים שנועלים יגלו יכולות בלימת זעזועים גבוהות. מדרסים לנעלי ספורט נותנים מענה ספורטיבי לעוסקים בתחומם ובכך הופכים כל פעילות ספורטיבית להרבה יותר בטוחה ומקטינים את החשש מנפילות, נזקים ופגיעות.
 • מדרסים לנעלי צבא – נעליים צבאיות מאוד גבוהות, משקלן גדול ויש להן סוליה קשיחה שלא בולמת זעזועים בצורה טובה. אך ניתן להתאים אותן לכפות רגליכם על ידי מדרסים אשר יהיו יעילים במיוחד לחיילים אשר סובלים מבעיות בכפות הרגליים כמו דורבן, פלטפוס וכדומה. 
 • מדרסים לסנדלים – בעזרתם תוכלו להגן על כפות הרגליים שלכם גם בעונת הקיץ, מבלי להתפשר על סגנון ועיצוב. מדרסים לסנדלים אינם מסיביים כמו מדרסים מסוגים אחרים ועדיין מציעים את כל היתרונות הנובעים מהשימוש בהם.

במכון דוביק אורטופדיה מתמחים בייצור מדרסים לנעליים עבור נשים וגברים כאחד

תהליך ההתאמה מאוד קפדני ומקצועי, זאת כדי שתוכלו ליהנות ממידת התאמה מושלמת ומנעל שתפורה למידותיכם, כמו גם לבעיות מהן תרצו להימנע בחייכם – צרו קשר לפרטים.

דילוג לתוכן