מדרסים לפלטפוס – רגל שטוחה

המונח פלטפוס מתייחס למצב של ביטול הקשת הטבעית בכף הרגל, כלומר כף הרגל שטוחה יותר ממה שהיא אמורה להיות. המבנה הרגיל של כף הרגל אמור ליצור חלוקה נכונה של משקל האדם בין שתי הרגליים. בפועל, חלוקה זו נפגמת. יתרה מזאת, כידוע לכף הרגל יש השפעה על כל הגוף, בדגש על הרגליים והגב. פלטפוס יכול לגרום גם לבעיות גב ולשינוי במבנה העצמות. שכיחותה של הבעיה באוכלוסייה היא גבוהה מאוד ומגיעה עד כ-15%.

סיבות לפלטפוס

הסיבות לפלטפוס הן בדרך כלל גנטיות ומולדות. על מנת ללכת נכון ובריא עם פלטפוס רצוי לנעול נעליים עם מדרסים אורטופדיים המותאמים לכף הרגל השטוחה – לדריכה נכונה יותר.

רבים מאיתנו משחקים לפעמים עם גמישות כף הרגל שלנו ונועלים נעליים לא ממש נוחות, פריבילגיה זו אינה שמורה לסובלים מפלטפוס. מה שהמדרסים עושים, זה בעצם להרים את הקשת של הרגל בעת דריכה. כלומר הם לא מחזירים את הקשת של כף הרגל למקומה באופן קבוע, אלא באופן זמני בשעת דריכה בלבד. רוב התינוקות נולדים עם רגל שטוחה. בשלב הזה מדובר על מצב טבעי כי הרגל לא משמשת להליכה בינתיים. כעבור כשנה, רוב הרגליים מתחילות לקבל קשת, אך כפי שאמרנו הבעיה אינה נדירה באוכלוסייה, ולכן אצל חלק מהתינוקות לא תתפתח אותה הקשת המדוברת, וכאן כבר אפשר לדבר על פלטפוס.

מדרסים לפלטפוס

טיפול בפלטפוס

במרבית מקרי הפלטפוס, הבעיה אינה גורמת לאי נוחות כלשהי. ככל שהבעיה חמורה יותר, כן יוצרת יותר אי נוחות ואף נראית לעין יותר דרך היציבה של אותו אדם. אם אתם סובלים מפלטפוס, תקפידו לטפל נכון בבעיה, וכך לא תצטרכו לסבול מזה. 

הדרך לטפל בפלטפוס היא כאמור מדרסים המותאמים נכון (ההתאמה מתבצעת באופן אישי לכל אדם ואדם). ישנן שיטות שונות לבצע את המשימה הזו ויש עוד יותר מקומות שירצו לעשות את זה בשבילכם. שימו לב להשוות מחירים. השוואת המחירים צריכה להתבצע כמובן בהתאם לשיטת ייצור המדרס, שכן לשיטות שונות עלויות שונות. דבר חשוב לא פחות זה לבדוק את הניסיון וההשכלה של מומחי המדרסים שאנו פונים לעזרתם. אם אנו פונים לאדם שלמד את המקצוע במקום מוכר ושעובד בתחום שנים רבות, אנו יודעים שאפשר לסמוך על האיש שייצר את המדרסים המתאימים ביותר ללקוח שלו.

הזמנת מדרסים אצל המובילים בתחום​

במכון דוביק אורטופדיה תמצאו מומחים מוסמכים בתחום ייצור המדרסים. ד”ר דב מכלוביץ, מנהל המרכז, למד את תחום ייצור המדרסים במכון לואיס בתל השומר. בעת ביצוע התאמת מדרס ללקוח, דב נשען על ניסיונו הרב בתחום, אך במקביל גם מקפיד לשמוע את הלקוח, מה נוח, מה לא נוח ומה הצרכים שלו. אחרי הכול, מבנה הגוף של כל אדם שונה ולכן התאמה אישית מחייבת עבודה משותפת של האורטופד והמטופל.

מדרסים לפלטפוס: טבלת מידע

מה זה פלטפוס? כף רגל שטוחה, בה הקשת האורכית אינה קיימת או נמוכה מהרגיל.
מהם הסימפטומים של פלטפוס? כאבים בכף הרגל, בקרסול, בברך, בגב התחתון, עייפות בשרירים, חוסר יציבות.
מהם הגורמים לפלטפוס? גנטיקה, פציעות, נעליים לא מתאימות, עודף משקל, הריון.
כיצד ניתן לטפל בפלטפוס? מדרסים, פיזיותרפיה, תרגילים לחיזוק שרירי כף הרגל, ירידה במשקל, נעליים תומכות.
מהם סוגי המדרסים לפלטפוס? מדרסים קשיחים, מדרסים גמישים, מדרסים דינמיים.
מהם היתרונות של שימוש במדרסים לפלטפוס? הפחתת כאבים, שיפור יציבות כף הרגל, תמיכה בקשת האורכית, מניעת פציעות.
כיצד ניתן להתאים מדרסים לפלטפוס? בדיקה אצל אורטופד או פיזיותרפיסט, יצירת מדרסים בהתאמה אישית.
כמה עולים מדרסים לפלטפוס? המחיר משתנה בהתאם לסוג המדרסים, חומרי הגלם ומרפאת האורטופדיה.
טיפים לבחירת מדרסים לפלטפוס:
  • בחרו מרפאה בעלת ניסיון ומוניטין.
  • התייעצו עם אורטופד או פיזיותרפיסט.
  • ודאו שהמדרסים נוחים ומתאימים לכף הרגל שלכם.

חשוב לזכור! מדרס המותאם נכון זה עניין של איכות חיים לאורך שנים, במיוחד לאנשים הסובלים מבעיה כמו פלטפוס.
חייג אלינו עכשיו לייעוץ ומידע נוסף 036731384

דילוג לתוכן