איך לנקות נכון מדרסים אורטופדיים מותאמים אישית?

השאלה איך מנקים מדרסים חוזרת על עצמה לעיתים קרובות ורלוונטית לקהל יעד מגוון. במאמר הבא ניתן טיפים לתחזוקה נכונה.

האופן שבו מנקים את המדרסים קובע כמה זמן הם יחזיקו מעמד. אם רוצים לשמור עליהם ולדאוג שהם ימשיכו להיות אפקטיביים גם אחרי שנים רבות, מאוד חשוב לנקות אותם נכון. יתרה על כך, כדאי להתאים את שיטת הניקיון שבה משתמשים למאפיינים של המדרסים ולתכונות שלהם. באופן הזה, ניתן לבחור שיטת ניקיון על פי סוג החומרים שבהם השתמשו כדי לייצר את המדרסים.

מדרסים בהתאמה אישית צריך לנקות באופן המתאים להנחיות היצרן. בגלל שעלותם נוטה להיות מעט גבוהה יותר, התייעצות עם בעלי מקצוע היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים. מצד שני, יש טיפים רלוונטיים לכל הסוגים.

כל מה שצריך לדעת על תחזוקת מדרסים

אל תכבסו את המדרסים במכונת כביסה – הטעות הנפוצה היא לחשוב שאפשר לכבס אותם במכונת כביסה. בפועל, מכונת כביסה הורסת את כל סוגי המדרסים באופן מיידי. יתרה על כך, אין אף תוכנית כביסה שמתאימה למדרסים ולכן זו פעולה שממש אינה מומלצת.

אל תטבלו את המדרסים במים – גם שטיפה במים חמים או טבילה שלהם בלבד, לא תשיג את התוצאות הרצויות. לא משנה באיזה סוג מדובר, המגע עם המים פוגע באחידות של המשטח וגורם לבלאי מואץ של הספוג ושל חומרי הגלם.

השתמשו במטלית לחה וחומרי ניקוי ייעודיים – קיימים חומרי ניקוי ייעודיים. מבחינתכם, המשמעות היא שכל שנדרש הוא לנקות את המדרס עם מטלית לחה ולסיים את המלאכה עם חומרי ניקוי ייעודיים.

נסו להיעזר באבקת סודה לשתייה עבור שכבות לכלוך קשות – מדרסים אורטופדיים מתאפיינים בכך שהם מחזיקים מעמד שנים רבות. החיסרון של זה הוא שעם הזמן גם נוצרות שכבות לכלוך קשות יחסית, בעיקר על החלק העליון. במקרים כאלה, מה שאפשר לעשות זה לנסות להניח על המדרסים אבקת סודה לשתייה ולהשאיר אותה שם למשך מספר שעות. לאחר מכן מנקים במטלית לחה ובודקים את התוצאות

מדרסים בהתאמה
מדרסים בהתאמה

איך שומרים על המדרסים?

הניקיון הוא רק היבט אחד בתחזוקה של המדרסים. אם רוצים לשמור עליהם לאורך זמן, צריך למשל להסיר אותם מתוך הנעליים ולאוורר אותם באופן תדיר ובצורה קבועה. בנוסף, כדאי להקפיד על ייבוש מלא של המדרסים אחרי שמסיימים לנקות אותם. מבחינת מניעת ריחות לא נעימים, הדגש הוא על שימוש בטלק על המדרסים ופנים הנעל, הקפדה על רחצה של כפות הרגליים לפני השימוש בנעליים ובחירת גרביים מחומרים מונעי זיעה.

דילוג לתוכן