האם מדרסים עוזרים להרזיה?

יש היום בשוק כמה מוצרים אשר טוענים כי הם עוזרים לרדת במשקל ואף מאיצים את התהליך, כאשר חלקם מבטיחים ירידה של מעל 4 קילו בחודש! לכל מדרס כזה יש את השיטה שלו, העיקרון כאן הוא להפעיל לחץ על נקודות ספציפיות בכרית כף הרגל, כדי להשפיע על אזורים אחרים בגוף, להאיץ את חילוף החומרים ולהפחית את תחושת הרעב.

האם מדרסים להרזיה עובדים?

כמעט כל אדם שמתמודד עם עודף משקל מוכן להשקיע הרבה כסף במוצר שיהיה פתרון אמיתי ובאמת יסייע לו לרזות. ולכן אנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם המדרסים הללו באמת מקיימים את ההבטחות? האם כדאי להשקיע כסף בפתרון הזה? 

למיטב ידיעתנו, התשובה המצערת היא – לא. אין היום מספיק מחקרים טובים ואיכותיים שמראים כי למדרסים השונים באמת יש השפעה מהותית על תהליך הירידה במשקל. הטענה לפיה שיטות כמו רפלקסולוגיה מסייעות לירידה במשקל – גם היא לא הוכחה עדיין על ידי מחקרים איכותיים.

מדרסים להרזיה

במה הם בכל זאת עוזרים?

למרות שמדרסים לא יגרמו לכם לרדת כ-4 קילו בחודש, הם כן יכולים לסייע למגוון רחב של בעיות אורטופדיות משמעותיות. וכאן בהחלט יש מחקרים והוכחות חד משמעיות לתועלת של המדרסים, במיוחד בכל הקשור לשיפור היציבה, הפחתת כאב ברגליים ובברכיים, הפחתת דלקות וכדומה. מאחר ופעילות גופנית היא מרכיב חשוב בירידה במשקל וגם בשמירה על אורח חיים בריא, התאמה של מדרסים כן יכולה לסייע לכם בצורה עקיפה!

הרי ברור לחלוטין שאדם שסובל מכאבים בכפות הרגליים, ולא משנה מה הסיבה לכך, לא יוכל לבצע פעילות גופנית וישתדל להמעיט בהליכה ועמידה ככל האפשר. ולכן שימוש במדרסים לספורטאים מאפשר לחזור ולתפקד בצורה רגילה ולבצע פעילות גופנית.

מה בכל זאת ניתן לעשות בשביל להרזות?

אין ספק כי התמודדות עם עודף משקל היא לא קלה, ויש לה השפעות גם על הבריאות הפיזית וגם על הדימוי העצמי. ולכן אם אתם סובלים מעודף משקל, אנחנו ממליצים לכם לא להתייאש ולפנות אל אנשי המקצוע. רצוי שתהליך של ירידה במשקל יהיה מלווה על ידי רופא משפחה, כדי לעקוב אחר המדדים החיוניים (כמו לחץ דם, רמות הסוכר בדם, כולסטרול וגם רמות של ויטמינים ומינרליים חיוניים). בתהליך מומלץ מאוד לשלב גם תזונאית אשר תסייע לכם לסגל הרגלים בריאים ודרכים להתמודד עם קשיים שונים שיצוצו בדרך. וכמובן פעילות גופנית, כפי שהזכרנו קודם, לכל הרכיבים האלו יש השפעה לא רק על המשקל, אלא גם על הבריאות הכללית שלכם.

דילוג לתוכן