מדרסים לדורבן ברגל בהתאמה אישית

במכון דוביק אורטופדיה, בניהולו של האורתוטיסט המנוסה והמוסמך מטעם משרד הבריאות והעבודה ד”ר דב מכלוביץ  Ph.D, בונים מדרסים אורטופדיים בהתאמה מלאה עבור מגוון צרכים ובעיות, לרבות ייצור מדרסים לבעיות דורבן ברגל. 

דלקת דורבן בכף הרגל​

דורבן הינה סוג של דלקת מוכרת ונפוצה ברצועת כפות הרגליים, המכונה Plantar Fascia, שמהווה רצועה מרכזית בכף הרגל המחברת בין עצמות האצבעות לעצם העקב. הדלקת נוצרת בגין עומסי יתר על רצועה זו וגורמת לה להימתח יתר על המידה ומובילה להיווצרותם של קרעים קטנים בה. מצב זה גורם לגוף להתמודד עם הבעיה על ידי ניסיון לאיחוי הקרעים, ניסיון המתבטא בדלקת המאופיינת בלחץ על תאי עצב מודלקים.

הדלקת גורמת להצטברות סידן באזור ולהיווצרות בליטה קטנה מהעקב הנראית כמו קוץ של דורבן. דלקת זו גורמת לכאבים חדים, מעומעמים או צורבים בייחוד באזור עקב הרגל, ובמיוחד במצבים של אחרי מנוחה כמו ישיבה או שכיבה.  כמו כן, חשוב לציין כי ללא טיפול הולם באמצעות מעבר למדרסים מתאימים הבעיה רק תחמיר עם הזמן בעוצמת כאביה, שגורמים להגבלת תנועה ובמקרים קיצוניים דורשים אף התערבות כירורגית.

אנו מייצרים מדרסים אורטופדיים לדורבן אשר מותאמים בקפידה לכל לקוח ורכישתם מאיתנו מוכרת על ידי כל קופות החולים ומאפשרת קבלת החזרי עלויות מביטוח משלים.
להזמנות וקבלת מידע ומענה מקצועי לכל שאלה חייג עכשיו 036731384

מדרסים לדורבן

תרומת מדרסים אורטופדיים לבעיית דורבן

בעזרת מדרסים שהותאמו באופן אישי שאנו מייצרים, ניתן בהחלט להחלים ואף למנוע היווצרות בעיית הדורבן ברגל. המדרס מתוכנן על ידינו בהתאם לגורמים שהובילו לבעיה כך שהוא מאזן עומסים ומקטין עומסי יתר על רצועת ה-Plantar Fascia. כך למשל, אנו נתאים את המדרס לכף רגל עם דלקת דורבן שנגרמה בגין משקל יתר, פעילות גופנית מאומצת, קשתות גבוהות או כפות רגליים שטוחות. בנוסף, על מנת להגיע להתאים נכון את המדרס, ההתאמה עצמה תתבצע עם הליך יסודי הכולל אבחון, בדיקות ומדידות מדויקות של כפות הרגליים.

מדרסים לדורבן: טבלת מידע

 
סוג המדרסמדרס ביומכני מותאם אישית
מטרת המדרסהפחתת לחץ על גיד אכילס והעקב, תמיכה בקשת כף הרגל
חומריםמשתנה. יש מגוון חומרים, כגון פוליאוריטן, EVA, סיליקון
התאמה אישיתנעשית על ידי מומחה בתחום, תוך התחשבות במבנה כף הרגל, מידת הדורבן ופעילות גופנית
יתרונותהקלה משמעותית בכאבים, שיפור יציבות ותפקוד כף הרגל, מניעת הישנות הדורבן
חסרונותעלות יחסית גבוהה, זמן הסתגלות למדרס
זמן ייצור משוערכשבועיים
עלות משוערת500-1500 ש”ח
דילוג לתוכן