כל כמה זמן צריך לחדש מדרסים?

היכרות עם הפרמטרים המשפיעים על השחיקה של המדרסים יכולה לעזור לדעת כל כמה זמן צריך לחדש אותם. עם זאת, עוד יותר חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע ולוודא שגם אחרי תהליך החידוש – המדרסים מתאימים למבנה כף הרגל ולצרכי קהל היעד.

מדרסים יכולים להיות פתרון אורטופדי מעולה שמתאים לצרכים של לא מעט אנשים. באמצעותם ניתן לתקן את מנח כף הרגל, כאשר המשמעות בטווח הקצר היא שיפור היציבות וההליכה. ישנם מחקרים רבים המעידים על הקשר החיובי בין שימוש במדרסים לבין שיפור בבעיות אורטופדיות, הפחתת כאבי גב, טיפול בכאבי צוואר וכן הלאה.

השאלה היא פעם בכמה זמן צריך לחדש אותם ואיך אמורים לקבל החלטה כזו באופן עצמאי. אז קודם כל, החדשות הטובות הן שממש לא חייבים לעשות זאת לבד. במקום לקבל החלטה באופן עצמאי לגבי התדירות ההחלפה והחידוש המומלצת, רצוי לקבל ייעוץ מבעלי מקצוע.

מה משפיע על הבלאי והשחיקה?

  1. סוג השימוש – תדירות החידוש המומלצת עבור סוגי מדרסים שונים נקבעת על פי האופן שבו משתמשים בהם. ככל שמשתמשים בהם בצורה אינטנסיבית יותר, כך השחיקה שלהם תגבר וגם תדירות החידוש תצטרך להיות גבוהה יותר.

  2. סוג המדרס וטכנולוגיית הייצור – יש סוגים שונים של מדרסים שבהם אפשר להשתמש, בכל אחד מהם ניתן להשתמש בטכנולוגיות שונות כדי להשיג את המטרה המוגדרת. מנגד, יש לקחת בחשבון שסוג הטכנולוגיה משפיע על עמידות המדרס.

  3. מספר השכבות – ככל שיש במדרסים יותר שכבות, כך הם יהיו יקרים יותר. במקביל, מספר שכבות גבוה מגביר את עמידותם ומאפשר להשתמש בהם לתקופה ארוכה באופן רציף.

עם מי מתייעצים לגבי חידוש מדרסים?

אם מתייעצים עם נציגי המכון דוביק אורטופדיה, מגדילים את הסיכוי להתאמת המדרסים לצרכי קהל היעד. יתרה על כך, אפשר להשוות בין סוגים שונים לאור הנחיות והמלצות של נציגי המכון אך גם לפי המלצות הרופא והאורטופד המלווה.

הדבר החשוב הוא לחדש את המדרסים אחת לתקופה מסוימת, כדי שהם יצליחו להמשיך לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר.תדירות החידוש אמנם משתנה, אך יתרונותיהם נשארים קבועים.

דילוג לתוכן