אורטופדיה

אורטופדיה היא חלק בלתי נפרד מעולם הרפואה המודרני. כיום מבינים מעבר לכל ספק שאי אפשר לשפר את איכות החיים של גברים ונשים, בלי להתייחס למאפיינים המיוחדים של רקמות הגוף או במערכות הביולוגיות והפיזיולוגיות המשפיעות עליו. בדיוק כאן נכנסים לתמונה היתרונות של אורטופדיה, בתור תחום שלם שבו הדגש הוא על מחלות, ליקויים ופגיעות טראומה של מערכת העצמות והשרירים.

מערכת העצמות והשרירים בגוף האדם דורשת תחום התמחות נפרד וספציפי. כפי שאפשר ללמוד מתוך סקירה מקיפה של תחום האורטופדיה, יש בזה כמה יתרונות מאוד משמעותיים:

  • התאמת סוג הטיפול לצרכים השונים של המטופלים – בניגוד לרוב מערכות הגוף שמתפקדות פחות או יותר אותו דבר אצל כולנו, מערכת העצמות והשרירים מושפעת מתנועות שאנו מבצעים באופן סובייקטיבי על בסיס יום יומי ומילדות. התוצאה היא מערכת עצמות ושרירים שיכולה לפעול בצורה שונה אצל גברים ונשים, אצל מבוגרים וילדים וכן הלאה. עם הזמן, התוצאה היא גם הופעת ליקויים ייחודיים שדורשים מעורבות של בעלי מקצוע.

  • אבחון וטיפול באמצעות מכשירים מיוחדים – השילוב בין בדיקה פיזית לבין אמצעי דימות הוא בין המאפיינים הבולטים והמעניינים ביותר של אורטופדיה כתחום רפואה ובריאות. אם נכנסים אל עובי הקורה, רואים למשל שמדובר על אחד התחומים היחידים שבהם מצליחים לשלב באחוזי הצלחה גבוהים בין התוצאות של בדיקה פיזית לבין שימוש באמצעי דימות. תודות לשילוב הזה, התחום של אורטופדיה מתפתח מהר ובקצב מעורר השתאות.

  • מוצרים אורטופדיים – אי אפשר לדבר על החשיבות ועל המשמעות של אורטופדיה בלי להזכיר את המוצרים השונים שזמינים עבור המטופלים. אחרי שעוברים תהליך מסודר של בדיקה פיזית על ידי אורטופד, עם או בלי הפניה לשימוש באמצעי דימות, ניתן לבחור באיזה מהמוצרים להשתמש. בחירה נכונה של מוצרים מן הסוג הזה היא דרך מעולה לשפר את איכות החיים כבר באופן מיידי.

מהם המוצרים המומלצים והמוכרים ביותר בתחום של אורטופדיה?

דרך אחרת להכיר לעומק את המאפיינים של אורטופדיה בתור תחום התמחות רפואי וייעודי היא לבצע סקירה של המוצרים השונים. ככל שהסקירה של המוצרים הללו מבוצעת באופן מקיף יותר, כך עולה הסיכוי שניתן יהיה להתאים אותם לצרכים של קהל היעד ולמטרות שאותן המטפל עצמו מנסה להשיג.

אבחון של בעלי מקצוע מהתחום של אורטופדיה יכול לסייע להמליץ על הטיפול המתאים. מטרת האבחון היא לבדוק מאיזו בעיה בדיוק סובל כל מטופל, האם יש אביזרים אורטופדיים שיכולים לסייע לו בטווח הקצר וגם איזה מוצרים אורטופדיים כדאי לשלב בחיים שלו גם בעתיד.

בריאות
בריאות

החשיבות של מדרסים בתחום של אורטופדיה

קודם כל, רשימה קלאסית של אורטופדיה כוללת בתוכה מדרסים. המטרה של מדרסים היא לשנות את המנח הטבעי של כף הרגל, כדי לתמוך בעמוד השדרה ובעיקר על מנת לחלק את העומסים בצורה מלאה וטובה יותר. באמצעות התייעצות עם בעלי מקצוע מהתחום של אורטופדיה, ניתן לבחור מדרסים מעולים ולשלב אותם בתוך נעלי הליכה, נעלי ספורט, נעלי עבודה ועוד.

מוצר אחר ולא פחות חשוב שנשען על אותם עקרונות של אורטופדיה כתחום התמחות הוא בי קיור לייזר. זהו מכשיר המבוסס על שימוש בטכנולוגיה של הפעלת קרן לייזר בטווח נמוך, כאשר המטרה היא לעורר תגובה ביולוגית מתאי הגוף. באמצעות ביו קיור לייזר ניתן לשלב את הטיפול הביתי במכשירים מתקדמים ולראות תוצאות מאוד מהר.

איזה מוצרי אורטופדיה יכולים להתאים למי שסובלים מכאבי גב?

כאבי גב הם תלונה שכיחה שחוזרת על עצמה אצל גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. בהקשר הזה, החדשות הטובות הן שיש כיום אפשרות להתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום של אורטופדיה וכך להתאים את הפתרון לסוג הבעיה ולתסמינים. בדרך כלל, מומלץ למשל לשקול החלפת נעליים רגילות בנעליים אורטופדיות. במקרים אחרים, יכול להיות שיהיה צורך לבצע אבחון מעמיק יותר ולהמליץ על מוצרים בהתאם.

המוצרים הרלוונטיים עבור התמודדות עם כאבי גב יכולים להיות חגורות לעקמת בגב. לא תמיד עקמת גורמת לכאבי גב וכמובן שלא כל כאבי הגב קשורים לעקמת, אבל התייעצות עם בעלי מקצוע מהתחום של אורטופדיה היא ללא ספק המקום הנכון להתחיל בו את התהליך של חיפוש אחר פתרון אפקטיבי ויעיל.

כריות שינה ומוצרים לשיפור באיכות החיים

היכרות עם הבדלים בין סוגים שונים של מוצרי אורטופדיה יכולה לתאר היטב את היתרונות של התחום ואת הייחודיות שלו. במקביל, כדאי לזכור שלא כל המוצרים שבהם משתמשים מיועדים על מנת לטפל בבעיות רפואיות ובריאותיות. כך למשל יש המון סוגים שונים של מוצרי אורטופדיה שבהם המטרה המוצהרת היא לשפר את איכות החיים, באופן העולה בקנה אחד עם קהל היעד ועם הדרישות שלו.

יש כיום מגוון רחב של מוצרים אורטופדיים שבהם ניתן להשתמש על מנת לשפר את איכות החיים של גברים, נשים, צעירים, מבוגרים ואפילו ילדים. הדוגמא הכי טובה לזה היא כריות שינה, שמותאמות לתנוחת השינה המומלצת על ידי רופאים ואף יכולות לקצר את משך הזמן שאותו צריך להשקיע על מנת להירדם. חוץ מכריות שינה, יש מזרנים שלמים המיוצרים בהמלצות המבוססות על התחום של אורטופדיה ועל המחקר שקיים בו.

מוצרים מיוחדים בהתאמה אישית

מדרסים ומוצרי אורטופדיה שונים מותאמים לצרכים של קהל היעד ומתכננים אותם עבורם רק אחרי אבחון ובדיקה פיזית. בתוך כך, יש מוצרים פחות מפורסמים שגם אותם בוחרים עבור קהל היעד בהתאמה אישית – כמו למשל מיישר כתף, מגני קרסול, חגורות גב או מגני ברכיים עם צירים.

יש הבדל משמעותי בין מוצרי אורטופדיה שנמצאים על המדף ואותם ניתן לרכוש באופן עצמאי, לבין מוצרים מיוחדים שמבוססים על התאמה אישית. קודם כל, מוצרים בהתאמה אישית בדרך כלל יהיו יקרים יותר – אבל היעילות שלהם גבוהה והם עמידים לטווח ארוך. כמו כן, מוצרים בהתאמה אישית הם לרוב חלק מטיפול, בעוד מוצרי מדף יכולים גם להירכש על ידי הלקוחות ללא מרשם ובצורה עצמאית לחלוטין.

החשיבות של אורטופדיה כתחום התמחות

אורטופדיה היא חלק מתחום התמחות שרק הולך והופך להיות משמעותי יותר בענף הבריאות. בעידן הנוכחי ועל רקע אורח החיים היושבני שמאפיין את סגנון החיים המודרני, יש המון גברים ונשים שמגלים שיש להם צורך להתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום של אורטופדיה. אם מוסיפים למשוואה את השילוב בין ידע תאורטי, אפשרות לבצע בדיקה פיזית ושלל כלים מתקדמים שמשפרים את איכות החיים של קהל היעד – מבינים מה החשיבות והיתרונות של אורטופדיה.

לבסוף, התנאי היחיד לניצול היתרונות של אורטופדיה כתחום התמחות הוא לבחור נכון את בעלי המקצוע שיכולים לספק שירות כזה. בשביל לבחור מרפאה מהתחום של אורטופדיה, מקבלים המלצות מלקוחות מרוצים ובודקים גם פרמטרים אובייקטיביים יותר כגון מספר שנות ניסיון. לאחר מכן, כל שנותר הוא לפגוש רופאי אורטופדיה ולהתייעץ איתם.

דילוג לתוכן